logobz2.png

„Měli jsme bundy zelený, někomu občas lezly krkem…………

MALINA BROTHERS


Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista
Josef (Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs), se společně sešli na pódiu
v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě
kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Za několik posledních
dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech
tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem
Bobkem, Věrou Martinovou, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley)
aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA, natočili dvě řadová CD a právě
představují nové album, na které přijala pozvání zpěvačka Kateřina García.


LOKÁLKA


Hudební skupina Lokálka je české parodicko-satirické uskupení muzikantů. Vznikla v roce 1974. Ve své tvorbě paroduje především různé písně z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů. Kromě toho má i svoji vlastní původní tvorbu. Jedná se především o písničky, které skládal kapelník souboru Ladislav Straka. Společně se skupinou Barel rock patří mezi hudební uskupení z tzv. humoristicko recesistické větve českého folku. Skupina hraje na countryových, trampských, folkových, jazzových, rockových i folklórních festivalech. 13. června 2009 zemřel kapelník Ladislav Straka.


Jack‘s Band


Bluegrassová kapela Jack‘s Band vznikla v roce 2012.
V její sestavě se objevili muzikanti několika bývalých známých skupin zlínského regionu – Touhy, Horizontu a Greengrassu. (Zdeněk Šindler, Jiří Elger, Pavel Nášel, Vlasťa Mencl a Jarda Maděrka).
Jack‘s Band prošel od svého založení několika menšími změnami. V roce 2014 vystřídal dobristu Jardu Maděrku zpěvák jihočeské kapely Vodáci Zdeněk „Morris“ Skopal.
Na podzim téhož roku sestavu omladila (jediná žena) houslistka Pavla Bortlová.
V repertoáru skupiny najdete bluegrassové skladby skupin New Grass Revival, The Chapmans, Peter Rowan, Union Station, Steel Drivers atd., které opatřili českými texty kapelník a zpěvák Pavel Nášel, houslistka Pavla Bortlová a kytarista Zdeněk Šindler.
V uplynulých letech kapela hrála několikrát mj. ve zlínské „Šopě“ na společných koncertech s kapelou East West a Monogram. Loni v srpnu už počtvrté vystoupila také na Starém dobrém westernu na Bystřičce (bluegrassová scéna u Mokrošů).
Muzikanti pravidelně hrají na country bálech v otrokovické Besedě a mají za sebou koncerty ve zlínském klubu Bamboo (s kapelou Hazard), v Poličce (s kapelami Stoptime, a The Rustic Robots), Vandrobraní ve Vladislavi aj.
Loni v létě se zúčastnili několika festivalů. Hráli i na Slovensku – v Horné Porubě, Čiernom Balogu. V Čechách se představili na tradiční hudební akci na Veselém kopci u Hlinska.
Loni v srpnu kapela uspořádala první ročník „svého“ festivalu (v Tečovicích u Zlína) Jack’s band festu, na kterém zahrála společně s dalšími skupinami – Podjezd, Hazard, K. a P.P.R, Svaťa Kotas Band.
Koncem roku 2017 (po pěti letech) kapelu opustil banjista Vlasťa Mencl. Letos už má kapela za sebou také několik vystoupení např. na Bluegrass session v Ostravě Michálkovicích, kde vystoupila společně např. se skupinami Goodwill, Wind, Blurej.
Začátkem května se konal ve Zlíně 2. ročník Jack’s Band Festu.
První CD kapely „Jména na zdi“ bylo natočeno v říjnu 2016 a na jeho vzniku se podílel jako zvukový mistr Svaťa Kotas.
Jack‘s Band hraje ve složení:
Pavel „Jack“Nášel – zpěv, mandolína
Pavla Bortlová – zpěv, housle
Zdeněk Skopal – zpěv, kytara
Svaťa Kotas – banjo (jako host)
Zdeněk Šindler – kytara, vocal
Jirka Elger – basová kytara


MICHAL TUČNÝ revival


Již název seskupení Vám napoví, že vychází z tvorby fenoménu 20. století nejen české, ale i evropské countrymusic, báječného Michala Tučného, který country nejen zpíval, ale country také žil! Nás dnes může jen mrzet, že jeho život byl tak krátký a dál nepředává moudro, které se v jeho písních ukrývá. Ukázal lidem, že žít se dá i jinak, než se neustále za něčím hnát. Doufáme, že se Michalovi jeho písničky v našem podání budou tam nahoře líbit, a že mu nebudeme dělat ostudu. Jak se nám to podaří ukáže teprve čas a Vaše přízeň na našich vystoupeních.


SPIRITUÁL KVINTET


Spirituál kvintet je jedna z prvních českých folkových skupin, byla založena v roce 1960. Během své existence skupina vystoupila na pódiu spolu s americkým folkovým zpěvákem a politickým aktivistou Pete Seegerem. Dne 17. listopad 1990 hrála při setkání prezidentů Václava Havla s G. H. W. Bushem na Václavském náměstí[1]. Oba prezidenti vystoupili k nim na pódium a zpívali se skupinou. Hrála také pro prezidenta Billa Clintona a první dámy mnoha států při jejich návštěvách v Česku.


Monogram


Pražská bluegrassová skupina která patří k české ale i evropské špičce tohoto žánru. Vznikla v roce 1991. Monogram je držitelem ocenění Evropské bluegrassové asociace „jako skupina roku 2008“. V Čechách několikrát oceněná jako „bluegrassová instrumentální skupina“. Monogram za dobu svého trvání hrál jak na domácích hudebních akcích, např.Porta, Zahrada, Stodola Michala Tučného, tak v řadě dalších zemí: Dánsku, Švédsku, Španělsku, Itálii,Velké Británii, Francii, Holandsku, USA atd. Skupina Monogram vydala 3 CD.Za poslední dvě obdržela ocenění“Album roku“, ceny uděluje Česká Bluegrassová Asociace. Několik písní vyšlo na různých kompilacích v Čechách, Evropě a USA.


Nezmaři


Skupina byla založena v lednu 1978, zakládajícími členy kapely byli: Zdeněk Hejkrlík, Zdeněk Svoboda, Luboš Hrdlička a Pavel Zajíc. V roce 1981 se skupina poprvé probojovala do celostátního finále Porty. Zde ještě nezaznamenala výrazné úspěchy, ale vstoupila do širšího povědomí příznivců české folkové scény. Ve stejném roce se skupina zúčastnila folkového festivalu Letokruh v Českém Krumlově. V roce 1982 skupina získala ocenění Malá Porta, která byla udílena novýmnadějným skupinám. A v následujícím roce 1983 již získala jednu z hlavních cen Porty. Hlavní cenu potom skupina získala ještě v roce 1984, a poté se rozhodla již v dalších ročnících nesoutěžit. V roce 1988 skupina dostala první nabídku na vydání LP desky, která vyšla s názvem „Nezmaři“. V té době byla skupina stále amatérská, členové měli své zaměstnání a hraní brali jen jako zábavu. Tehdejší zpěvačka Lenka Slabá chtěla ale nastoupit profesionální dráhu a rozhodla se přijmout nabídku skupiny Spirituál kvintet. Změna byla provedena na Svojšickém slunovratu v roce 1989, kde byl přestup panem Jiřím Tichotou potvrzen. Od roku 1993 hraje profesionálně a věnuje se koncertování naplno. V roce 2000 skupina několikrát hrála v zahraničí, ale dává stále přednost domácímu publiku, kde není problém s jazykovou bariérou.


Semtex


Semtex se stal oblíbenou kapelou, zejména pro svoji prezentaci pravdy. To je naše doména. Nic než pravda. Lež se nám hnusí a je třeba ji vymítit. S pravdou se v dějinách Semtexu setkáváme na každém kroku. V textech samozřejmě a o tom snad nikdo, v což pevně věříme, nepochybuje. Unikátními hudebními postupy i celkovým přístupem se nám podařilo pravdu dostat i do hudby. Neznám jinou kapelu na světě, která by tak pravdivě hrála. Styl, kterým se zabýváme, jsme sami nazvali country-brutal-technofolk Kritici tvrdí, že hrajeme komerční sračky, nesmysly, postmoderní hudbu a já nevím co ještě…


Archiv